Лабораторні дослідження

Крім здорового способу життя, фізичних вправ і правильного харчування, одним з важливих елементів не тільки діагностики, а й профілактики різних захворювань, є лабораторні аналізи. Фахівець на підставі симптомів, результатів медичного огляду та історії хвороби визначає, які показники будуть мати діагностичну цінність.

Найбільш поширені лабораторні дослідження

Аналіз крові

Загальний аналіз крові розглядає різні її компоненти (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити, рівень гемоглобіну, швидкість осідання еритроцитів тощо). Виконують його як профілактично, так і для діагностики пов'язаних з кров'ю аномалій, запальних процесів, анемії, інфекційних хвороб, некрозу тканин, раку, бактеріальної інфекції, сепсису, аутоімунних захворювань. Профілактично рекомендується проведення обстеження кожен рік.

Аналіз сечі

Вказує на функціонування сечовивідних шляхів (стан нирок, інфекції сечостатевої системи). Є важливим доповненням до досліджень крові. Загальний аналіз сечі складається з оцінки фізико-хімічних властивостей (колір, питома вага, рН, прозорість, наявність еритроцитів, лейкоцитів, глюкози, уробіліногену, кетонів, білків, нітритів, аскорбінової кислоти), а також дослідження осаду (кристали, бактерії, дріжджі, епітелій, слиз).

Аналіз калу

Проводять для виявлення проблем в роботі ШКТ. За результатами такого дослідження можна зробити висновки про наявність паразитів, запалення в шлунково-кишковому тракті та ін.

Перевірка рівня цукру

Профілактичним дослідженням є вимірювання концентрації глюкози у венозній крові. Виконується при діагностиці і лікуванні пацієнтів з порушеннями вуглеводного обміну (цукровий діабет, захворювання підшлункової залози, гіпоглікемія новонароджених, ідіопатична гіпоглікемія) і при оцінці ефективності лікування цукрового діабету.

Рівень холестерину

Його підвищена концентрація вказує на ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця. А от низькі значення з'являються у випадку печінкової недостатності або гіпертиреозу (гіперфункції щитовидної залози).

Бактеріальні культури

Культура прагне виростити інфекційні бактерії, використовуючи джерело проби з організму, таке як сеча, кров, харкотиння, слина, відкрита рана, калові маси або інші рідини. Якщо результат позитивний, то визначається конкретний тип бактерій і які антибіотики можна використовувати для лікування інфекції.

Слід пам'ятати, що підготовка до здачі аналізу є ключовим етапом. Якщо її пропустити або підготуватися неправильно, результат не буде надійним, і тест доведеться повторити.  Це затримує постановку правильного діагнозу і своєчасний початок лікування хвороби.

У нашій клініці на Софіївській Борщагівці ці та багато інших аналізів (мазки, біопсія і т. д.) проводяться на сучасному, високоточному лабораторному обладнанні, що дозволяє швидко отримати результати тесту. На дослідження лікар зазвичай виписує направлення, але деякі з них можна зробити за власним бажанням, без будь-яких направлень.